Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Czerwiec 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Różaniec do granic w Suchaczu

Różaniec do  granic w Suchaczu

Jednym z kościołów stacyjnych w diecezji elbląskiej jest katedra św. Mikołaja. Uczestnicy "Różańca do Granic" zgromadzą się w niej o godz. 10.30. Wysłuchają konferencji maryjnej, następnie będą uczestniczyć we mszy św. i nabożeństwie eucharystycznym pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Styrny.

 

Po krótkiej przerwie uczestnicy wyruszą do miejsc drugiej części modlitwy. Dla osób zgromadzonych w katedrze miejscem II części modlitwy jest Suchacz, dokąd zostaną przewiezieni autokarami i zgromadzą się przy kaplicy. Stamtąd o godz. 14.00 cała grupa wyruszy z modlitwą w pielgrzymce szlakiem rowerowym Green Velo do plaży w Kadynach i z powrotem (niecałe 4 km.). Po zakończeniu modlitwy jej uczestnicy zostaną na powrót przewiezieni autobusami do Elbląga. Osoby, dla których nie jest możliwe pielgrzymowanie piesze, będą mogły zostać w elbląskiej katedrze na modlitwę różańcową, która od godz. 14.00 będzie transmitowana przez Radio Maryja. Nasza diecezja włącza się w tą modlitwę, prowadząc pierwszą tajemnicę bolesną Różańca. Ponadto został wyczarterowany statek turystyczny „Elwinga”, który wyruszy w rejs po Zalewie Wiślanym z Tolkmicka do Krynicy Morskiej i z powrotem. Może on zabrać 108 osób. Pozostały jeszcze wolne miejsca. Można się zgłosić, telefonując pod numer 509 607 850. Ta grupa osób zostanie przewieziona autobusem spod katedry do Tolkmicka.  Przypominamy, że: zaczynamy o 10:30 i kończymy około 16:00. Organizatorzy nie zapewniają wyżywienia, prosimy zaopatrzyć się w prowiant we własnym zakresie. Organizatorzy nie zapewniają dodatkowego ubezpieczenia, jeśli pragniecie Państwo dodatkowo ubezpieczyć Wasz wyjazd prosimy zrobić to we własnym zakresie.


ks. dr Grzegorz Puchalski

diecezjalny koordynator Różańca do Granic

Wygenerowano w sekund: 0.42
27,220,183 unikalne wizyty