Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Czerwiec 2017 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Jerzy Sukow w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Jerzy Sukow w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Zawsze miło czyta się o sukcesach znajomych. Można tak powiedzieć np. o Jerzym Sukowie, znanym przede wszystkim ze swego szefowania w Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu. Mało ludzi jednak wie, że Pan Jerzy to niezwykle utalentowany żeglarz i ... trener żeglarstwa lodowego. 

 

Wielką jego zasługą było perfekcyjne przygotowanie kadry narodowej do udziału w bojerowych Mistrzostwach Świata (World Championship – DN North America - IDNIYRA) rozegranych 25 stycznia 2017 r. na jeziorze Kegonsa (USA). Podopieczni trenera: Karol Jabłoński i Michał Burczyński zajęli tam najwyższe pozycje. Te spektakularne zwycięstwa zauważone zostały przez polskie Ministerstwo Sportu i Turystyki, które zorganizowało specjalne spotkanie z bohaterami lodowych regat, opisując to na swojej stronie internetowej:

  
W dniu 2 lutego 2017 r. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki pan Jan Widera spotkał się z medalistami Mistrzostw Świata w klasie DN (bojery), które zostały rozegrane 25 stycznia 2017 r. na jeziorze Kegonsa (USA): Karolem Jabłońskim i Michałem Burczyńskim. W spotkaniu udział wzięli także trener medalistów pan Jerzy Sukow oraz Sekretarz Generalny Polskiego Związku Żeglarskiego pan Zbigniew Stosio.
        Karol Jabłoński zdobył tytuł mistrza świata już po raz jedenasty i po raz czwarty z rzędu. To światowej klasy żeglarz zawodowy,  skipper, sternik i menedżer profesjonalnych projektów żeglarskich, żeglarz lodowy. Jeden z najwszechstronniejszych  żeglarzy zawodowych świata, który odniósł sukcesy w żeglarstwie morskim, meczowym i lodowym. Sternik hiszpańskiego Teamu Desafio Espańol w regatach o Puchar Ameryki. Wielokrotny mistrz i medalista mistrzostw świata oraz Europy. Uznany, szanowany i respektowany w międzynarodowym środowisku żeglarstwa zawodowego za prezentowany poziom sportowy i wyjątkowy talent żeglarski. Od ponad 30 lat regularnie bierze udział w  regatach na akwenach całego świata reprezentując lub prowadząc międzynarodowe profesjonalne zespoły żeglarskie.
         Michał Burczyński, który zajął III miejsce, to jednocześnie dwukrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy w żeglarstwie lodowym i najmłodszy w historii medalista MŚ w klasie DN. Z bojerami związany rodzinnie – jego ojciec, Piotr Burczyński, był także wielokrotnym medalistą imprez mistrzowskich.

 

Źródło: MSiT

Więcej o Bojerowych Mistrzostwach Świata: DN North America 

 

Na zdjęciu (od lewej): Jerzy Sukow, Zbigniew Stasio, Karol Jabłoński, Jan Widera

Wygenerowano w sekund: 0.62
15,669,242 unikalne wizyty