Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Kwiecień 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Jerzy Sukow w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Jerzy Sukow w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Zawsze miło czyta się o sukcesach znajomych. Można tak powiedzieć np. o Jerzym Sukowie, znanym przede wszystkim ze swego szefowania w Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu. Mało ludzi jednak wie, że Pan Jerzy to niezwykle utalentowany żeglarz i ... trener żeglarstwa lodowego. 

 

Wielką jego zasługą było perfekcyjne przygotowanie kadry narodowej do udziału w bojerowych Mistrzostwach Świata (World Championship – DN North America - IDNIYRA) rozegranych 25 stycznia 2017 r. na jeziorze Kegonsa (USA). Podopieczni trenera: Karol Jabłoński i Michał Burczyński zajęli tam najwyższe pozycje. Te spektakularne zwycięstwa zauważone zostały przez polskie Ministerstwo Sportu i Turystyki, które zorganizowało specjalne spotkanie z bohaterami lodowych regat, opisując to na swojej stronie internetowej:

  
W dniu 2 lutego 2017 r. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki pan Jan Widera spotkał się z medalistami Mistrzostw Świata w klasie DN (bojery), które zostały rozegrane 25 stycznia 2017 r. na jeziorze Kegonsa (USA): Karolem Jabłońskim i Michałem Burczyńskim. W spotkaniu udział wzięli także trener medalistów pan Jerzy Sukow oraz Sekretarz Generalny Polskiego Związku Żeglarskiego pan Zbigniew Stosio.
        Karol Jabłoński zdobył tytuł mistrza świata już po raz jedenasty i po raz czwarty z rzędu. To światowej klasy żeglarz zawodowy,  skipper, sternik i menedżer profesjonalnych projektów żeglarskich, żeglarz lodowy. Jeden z najwszechstronniejszych  żeglarzy zawodowych świata, który odniósł sukcesy w żeglarstwie morskim, meczowym i lodowym. Sternik hiszpańskiego Teamu Desafio Espańol w regatach o Puchar Ameryki. Wielokrotny mistrz i medalista mistrzostw świata oraz Europy. Uznany, szanowany i respektowany w międzynarodowym środowisku żeglarstwa zawodowego za prezentowany poziom sportowy i wyjątkowy talent żeglarski. Od ponad 30 lat regularnie bierze udział w  regatach na akwenach całego świata reprezentując lub prowadząc międzynarodowe profesjonalne zespoły żeglarskie.
         Michał Burczyński, który zajął III miejsce, to jednocześnie dwukrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy w żeglarstwie lodowym i najmłodszy w historii medalista MŚ w klasie DN. Z bojerami związany rodzinnie – jego ojciec, Piotr Burczyński, był także wielokrotnym medalistą imprez mistrzowskich.

 

Źródło: MSiT

Więcej o Bojerowych Mistrzostwach Świata: DN North America 

 

Na zdjęciu (od lewej): Jerzy Sukow, Zbigniew Stasio, Karol Jabłoński, Jan Widera

Wygenerowano w sekund: 0.39
27,077,439 unikalne wizyty