Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Kwiecień 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Bojerowe Mistrzostwa Polski w Tolkmicku

Bojerowe Mistrzostwa Polski w Tolkmicku

Niedziela, 5 lutego br. była drugim dniem bojerowych pierwszych Mistrzostw Polski rozgrywanych na ogromnej lodowej tafli Zalewu Wiślanego. Organizatorem regat był UKS Tolkmicko. 

 

Były to pierwsze tego rodzaju mistrzostwa urządzane przez pasjonatów żeglarstwa i bojerów z Tolkmicka. Do udziału zgłosiło się około 80 zawodników, którzy współzawodniczyli ze sobą w trzech grupach: I. Seniorów (S),  II. DN-Junior (J) i III. Ice-Optimist (IO). Warunki były doskonałe. Lód gładki, wiatr w granicach 30 km/h; żadnych opadów. W niedzielę dodatkowo zawodnikom sprzyjała piękna słoneczna pogoda. Rozgrywki ściągnęły kibiców, którzy przy okazji sami pojeździli na łyżwach, sankach i nawet ... butach. Podziwiano w pierwszej kolejności bojery, których właściciele mieli możliwość zaprezentowania swoich najlepszych umiejętności. Latanie - tak się mówi o ślizgających bojerach - było bardzo widowiskowe. Te lekkie konstrukcje osiągały prędkości rzędu 100 km/h! Było więc na co popatrzeć i posłuchać pędzących po lodzie bojerowców. Warto było zwrócić uwagę na dobrą organizację regat. Hitem była gorąca pomidorówka dla zawodników na środku Zalewu Wiślanego! Rozgrzewała i zagrzewała do lotów zawodników. Komandorem mistrzostw był Jerzy Sukow, a sędzią głównym Wojciech Rolbiecki. Obu należą się słowa uznania i podziwu za sprawność organizacyjną. Ogromne gratulacje przede wszystkim dla zwycięzców poszczególnych kategorii i pozostałych uczestników regat. Szczegółowe wyniki dostępne są tutaj:      

 

Oficjalne wyniki kategoria: DN Junior 

Oficjalne wyniki kategoria: Ice-Optimist

Oficjalne wyniki kategoria: Senior

Zobacz zdjęcia i oficjalne wyniki: Mistrzostwa Polski w Tolkmicku

 

Na zdjęciu obok: Jerzy Sukow, komandor zawodów

 

 

msj

Wygenerowano w sekund: 0.46
27,077,548 unikalne wizyty