Suchacz.Eu - portal Sołectwa Suchacz


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Październik 2021 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Grzybobranie

Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu i tekst „Lasy Państwowe DLA LASU, DLA LUDZI Grzybobranie leśnikami z 16 październik 2021 rozpoczęcie: godz. 9:00 zakończenie: ok. Składnica leśna W pobliżu parkingu leśnego w Krasnym Lesie (od parkingu leÅnego Krasnym droga astaltową dojscie bÄdzie oznaczone Zapewniamy: organizację konkursu na najlepszego grzybiarza nagrodami, spotkanie ze specjalistą Uniwersytetu Warminsko-Mazurskiego, który opowie grzybach, ognisko, prowiant prosimy zaabezpieczyć sobie we własnym zakresie! LISTANSIROT Nadleśnictwo Elblag GRZYBOBRANIE- Krasnym Lesiy #czaslas parking lesmy Krasnym Lesie Eiblag www lasy”

Sadzimy drzewka

Sadzimy drzewka

Rada sołecka planuje w tym roku posadzić kilka, kilkanaście drzewek. w zamyśle są drzewka owocowe koło świetlicy i ozdobne, w centrum wsi. są już nawet pierwsi sponsorzy, którzy zaoferowali swój wkład w ten projekt (Iwona Hirko, Bożena Osińska, Joanna Szramek, Katarzyna Babiel, Robert Iwanicki, Waldemar Gaik). Jeśli ktoś chciałby dołączyć do tej grupy z pomocą, byłoby cudownie. Zainteresowani mogą kontaktować się z sołtysem, Moniką Jarkiewicz, tel. 609 776 334 lub 601 912910. 

Festyn

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Serdecznie zapraszamy na PIKNIK POD JESIENNYM LIŚCIEM Dnia 9 października od godz. 14.00 przy świetlicy wiejskiej-w Suchaczu zapraszamy na spotkanie przy muzyce, ognisku W miłym towarzystwie. W programie występ zespołów Tolkmiczanki Sentyment oraz Sasa ponadto Jesienne warsztaty z liÅciem W tle mała gastronomia Zabawy dla dzieci dorosłych Organizatorzy 9S”

MDB znów zaprasza

MDB znów zaprasza

Nasza Mała Bezpłatna Biblioteczka (MDB) znów może świecić przykładem. Stało się tak dzięki Mateuszowi Kokłowskiemu, który uporządkował zbiory, robiąc uprzednio porządek wewnątrz i na zewnątrz kasety.

 

Dziękujemy!

2. miejsce Sasanek w Morągu

2. miejsce Sasanek w Morągu

Ogólnopolski Przegląd chórów, zespołów muzycznych i ludowych. Morąg, 2 października 2021 r.

 

Wyjazd pełen niepokoju, wielkiej niewiadomej i ... małego stresu. No nie powiem! Rzuciliśmy się na głęboką wodę; przegląd, ogólnopolski, chóry, zespoły muzyczne z dyrygentami, instruktorami, choreografami itd. A tu my... My z hobby, jakim jest wspólne muzykowanie i śpiew, który dopełnia nasze życie i codzienność. Wspaniali organizatorzy i ludzie, którzy chcieli podzielić się swoimi pasjami, śpiewem, muzyką a nawet tańcem. W przerwie, w oczekiwaniu na werdykt wraz z zespołem ludowym Łęgowianie, w holu teatru śpiewaliśmy ludowe piosenki. Inne zespoły, a nawet chóry śpiewali z nami "Hej z góry z góry, Mazury, Leszczyna, Lipka., itp.  Śpiew, taniec, muzyka i śmiech rozbrzmiewał po całym Mrągowskim Domu Kultury. Komisja podziękowała wszystkim serdecznie wręczając, kierownikom, instruktorom, dyrygentom zespołów i chórów dyplomy. Wbrew pozorom jak powiedziała nasza kierowniczka zespołu - Nie było tak źle. Zajęliśmy II miejsce!

 

Jolanta Hirko


Zobacz zdjęcia: Morąg 2021

Wypadek w Suchaczu

Wypadek w Suchaczu

W dniu dzisiejszym (25 bm.), ok. godziny 10.30 doszło w Suchaczu do wypadku budowlanego w czasie prac rozbiórkowych, podczas których 63-letni mężczyzna został przygnieciony przez mur. W akcji ratunkowej brały udział dwie jednostki straży pożarnej i pogotowie ratunkowe. - Został on przewieziony do szpitala z obrażeniami ciała - wydarzenie zrelacjonował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu nadkom. Krzysztof Nowacki. Okoliczności wypadku bada elbląska policja.

Pojemniki

 

Zapotrzebowania na pojemniki na popiół należy zgłaszać do sołtysa, tel. 609 776334.

558. rocznia

558. rocznia

Bitwa w Zatoce Świeżej lub bitwa na Zalewie Wiślanym – bitwa morska, która miała miejsce 15 września 1463 na Zalewie Wiślanym pomiędzy flotą Związku Pruskiego, konkretnie elblążan i gdańszczan, a flotą krzyżacką pod dowództwem wielkiego mistrza zakonu Ludwiga von Erlichshausena.

Dziś przypada 558. rocznica tego wydarzenia. 

Sasanki w Gietrzwałdzie

Sasanki w Gietrzwałdzie

Właśnie wróciliśmy z Gietrzwałdu - mówi Jolanta Hirko -  z ,,Festiwalu muzyki ludowej i biesiadnej Warmi, Mazur i Powiśla." To trzecia edycja przeglądu zespołów, kapel oraz grup zajmujących się muzyką ludową i biesiadną.

 

„Festiwal kultur – Warmia, Mazury, Powiśle” organizują: Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, Gmina Gietrzwałd, Stowarzyszenie „Piękny Most” oraz Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Południowa Warmia Gietrzwald przywitał nas pięknymi promieniami słońca, było cieplutko i radośnie, ale po trzech godzinach pogoda nam się załamała i dwukrotnie lunęło deszczem z nieba. Trzeba było się chować, choć nie jesteśmy z cukru, a jednak nie chcieliśmy przemoknąć. Organizator zafundował nam kawę, herbatę, pyszny obiad z dwóch dań, ciasto i inne smakołyki mogliśmy zakupić na straganach. A były tam różności,  wyroby własne, miody, soki, przetwory owocowe, warzywne, mięsa, sery, twarogi, wiklinowe kosze, ręczne robótki na rzeźbach kończąc. Mimo, że przesłuchanie trwało od dwunastej, do siedemnastej czas się nie dłużył, gdyż słuchając muzyki bawiliśmy się z innymi zespołami i organizatorami, tańcząc w takt muzyki i śpiewając znane utwory. Udało nam się zdobyć piąte miejsce na dwadzieścia pięć zespołów. Miejsce nagrodzone statuetką i nagrodą pieniężną, a konkurencja była silna; kapele wieloinstrumentowe, zespoły liczące nawet 21 osób (!), zespoły pod kierunkiem osób z wykształceniem muzycznym... Wracamy z nowymi doświadczeniami, naładowani pozytywną energią na kolejne wyjazdy. A kolejny za dwa tygodnie!

 

Jolanta Hirko

 

Zobacz zdjęcia: Sasanki w Gietrzwałdzie

Wygenerowano w sekund: 0.91
35,410,054 unikalne wizyty