Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

Ostatnie artykuły

name

Content


Przetłumacz stronę


Zegar

Pogoda

Reklama

Kalendarz

<< Październik 2016 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

admin
24-06-2016 05:15
Noc Świętojańska nad Zalewem - 24 bm. 18.00, plaża w Suchaczu. Uśmiech

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

64 lata temu w Tolkmicku

64 lata temu w Tolkmicku

Publikuję dziś ciekawe zdjęcie z rodzinnego albumu wykonane w Tolkmicku w 1952 roku. Zachęcam przy okazji do nadsyłania innych fotografii ze swoich domowych kolekcji. Warto pokazać takie obrazy, bo to przecież nasza współna historia...

 

Zdjęcie nadesłał Mariusz Igor Ciągadlak z Tolkmicka.

Kondolencje

Wyrazy głębokiego współczucia Hannie Nowak z powodu śmierci

Ojca 

Romana Purzyckiego

składają członkowie Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś

Jutro wernisaż

Jutro wernisaż

W środę, 26 października o godz. 18 w budynku Renoma przy ul. Królewieckiej 21b odbędzie się wernisaż "Proces. Od tolkmickich legend do poplenerowej wystawy".

 
Plenery, jako element edukacji artystycznej, posiadają długą tradycję i renomę. Dla młodzieży udział w plenerze to z pewnością okazja, by rozszerzyć i zweryfikować swoje umiejętności nabyte w pierwszym roku nauki, w innych od szkolnych warunkach, ale także, by zintegrować się i odpocząć nieco od szkolnego rytmu, tworząc w malowniczym otoczeniu. Wyjazd do Tolkmicka zaowocował niezwykle aktywnym trybem pracy, który wymagał od uczestników wiele wysiłku, ale, mamy nadzieję, pełen był również satysfakcjonujących obserwacji i doświadczeń angażujących umiejętności warsztatowe zdobywane podczas zajęć lekcyjnych. Realizacja prac miała charakter procesualny, wieloetapowy i wymagała zarówno aktywności indywidualnej, jak i współdziałania w obrębie grup, a nawet zakładała partycypację mieszkańców Tolkmicka w intermedialnych działaniach. Za punkt wyjścia uczestnicy obrali sobie refleksję nad lokalnym kontekstem, historią, atmosferą, topografią i specyfiką miejsca, które zawładnęło ich wyobraźnią przez kilka intensywnych dni. Patronowały nam nie tylko tolkmickie widoki, ale również legendy, fakty historyczne oraz impresje będące rezultatem spacerów. Analizie poddali nawet dane statystyczne dotyczące miasta! Połączenie wszystkich tych płaszczyzn stanowiło przyczynek do lepszego poznania obszaru, który stanowił inspirację oraz motyw przewodni powstających wówczas prac. Materialny zapis kilku intensywnych dni w Tolkmicku to eksponowane fotografie, szkice oraz obiekty, które stanowią trzon poplenerowej wystawy. Wrażenia towarzyszące happeningowi o charakterze ludycznego korowodu - prowadzeniu legendarnego węgorza przez miasto, dostępne są za pośrednictwem dokumentacji - fotografii reportażowej.

 

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

W Suchaczu 50 lat temu

W Suchaczu 50 lat temu

Już od wielu lat Suchacz nad Zalewem Wiślanym w okresie letnim jest ośrodkiem niedzielnego wypoczynku elblążan. W każdą niedzielę i święta na plażę do Suchacza udaje się ponad 5 tys. elblążan - czytamy w Głosie Elbląga z 5 sierpnia 1966 roku.

 

Dzięki staraniom kierownika kąpieliska p. Mariana Antosika - plaża jest czysta. Oznakowane są miejsca kąpieli dla dzieci i osób starszych. Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwa przez cały czas dwóch ratowników. Zorganizowano również punkt sanitarny, który obsługiwany jest społecznie przez pracowników służby zdrowia z Łodzi, spędzających w Suchaczu urlopy. Suchacz bowiem licznie odwiedzany jest również przez turystów z całego kraju. (p)

 

Patrz także: Dawno temu w Suchaczu

 

Źródło: Portel.pl

Bogdaniec będzie oznaczony

Bogdaniec będzie oznaczony

Na wniosek sołtysa Suchacza Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie przychylił się do złożonego projektu oznaczenia stosownym znakiem informacyjnym osady Bogdaniec. Tablice takie, po zakończeniu procedur prawnych, ustawione zostaną 100 m przed i 100 m za skrzyżowaniem DW 503 z drogą do Bogdańca. Przypomnijmy, że przed przebudową DW 503 osada nie posiadała żadnego tego rodzaju oznaczenia, nie licząc tzw. witacza informującego o lokalizacji Gospodarstwa Pomocniczego ZSO, który podczas budowy został trwale usunięty. Pisaliśmy o tym w czerwcu br. w materiale: Gdzie ten Bogdaniec? 

 

msj  

Spotkanie z samorządowcami

Spotkanie z samorządowcami

17 bm. w Elblągu odbyło się spotkanie Warmińsko-Mazurskiego Zespołu Parlamentarnego z Prezydentem Elbląga oraz samorządowcami subregionu elbląskiego. Rozmawiano między innymi o przywróceniu Małego Ruchu Granicznego z Obwodem Kaliningradzkim, projektach dotyczących rozwoju Portu Morskiego w Elblągu oraz o konsekwencjach jakie przyniesie samorządom reforma edukacji. Gminę Tolkmicko reprezentował Burmistrz Andrzej Lemanowicz. 

 

jp

Komunikat UMiG Tolkmicko

Komunikat UMiG Tolkmicko

W związku z coraz częściej pojawiającymi się sytuacjami braku kontroli właścicieli nad swoimi psami, w tym puszczanie ich luzem poza terenem swojej posesji, Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko informuje, że zgodnie z art. 10a ust.3 ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 roku (Dz.U. 2013 r. poz.856): Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna. Konsekwencją nieprzestrzegania przez właścicieli psów wymienionego przepisu prawa jest art. 77 kodeksu wykroczeń: Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 zł albo karze nagany.

 

UMiG Tolkmicko

Plan odnowy

Plan odnowy

Komunikat

 

W związku z podjętymi pracami nad Programem Odnowy Wsi, radne UMiG i Rada Sołecka Suchacza zwracają się do mieszkańców i organizacji społecznych regionu o zgłaszanie swoich propozycji do tego projektu.

Seniorzy na wycieczce

Seniorzy na wycieczce

Seniorzy i Sasanki z Suchacza to grupa ludzi z ogromną inicjatywą. Pokazuje to ich cała działaność dla sołectwa jak i dla siebie. Podejmują każde wyzwanie, są na każde zawołanie i wszystko robią śpiewająco. Drugiej takiej grupy ciężko byłoby w Suchczu znaleźć. W tym tygodniu (13-16 bm.) zafundowały sobie - w ramach aktywnego wypoczynku - ciekawą wycieczkę do Kościerzyny i Garczyna. Muzeum Kolejnictwa i Strusia Farma były pierwszymi przystankami na ich 3-dniowej trasie. Jeszcze mają w planie Kamienne Kręgi w Węsiorach, Stężycę, Stryszą Budę i Szymbark. 

 

Zobacz zdjęcia: Seniorzy w Kościerzynie, Garcznie, Węsiorach, Stryszej Budzie i Szymbarku  

 

 

msj 

Wygenerowano w sekund: 0.32
10,769,637 unikalne wizyty