Suchacz.Eu - portal Sołectwa Suchacz


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Grudzień 2021 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Cuda koło świetlicy

Cuda koło świetlicy

Świetlica wiejska w Suchaczu ma już świąteczną oprawę. Na 5+! Wielki ukłon w stronę sponsorówi wszystkich Ludzi Dobrej Woli, kórzy poraz kolejny całym sercem wsparli cały projekt. Teren świetlicy, to miejsce szczególne w sołectwie i w pełni zasługujące na tak pomysłową i cudną dekorację. Tu znów ukłon w stronę Marlenki, bo Ona jest animatorką tej placówki. Jeszcze raz ogromne gratulacje dla Niej i całego wspierającego Ją Zespołu.

 

msj

 

Zobacz całą dekorację: Suchacz świątecznie


Ultra Wysoczyzna

Ultra Wysoczyzna

Ultra Wysoczyzna to nazwa planowanej na kwiecień 2022 r. ogólnopolskiej imprezy sportowej dla entuzjastów biegania.

 

Gmina Tolkmicko pełnić będzie rolę organizacji punktu startowego, jednej z czterech tras "Wycie wilka" liczącej 52 km. Jak się nietrudno domyśleć impreza jest doskonałą okazją do promocji naszego pięknego regionu, Okazją, którą warto wykorzystać. Już w tej chwili znaleźć można bardzo dużo informacji o planowanej imprezie na FB https://www.facebook.com/ultrawysoczyzna i stronie www.ultrawysoczyzna.pl Organizatorzy Labosport Polska sp. z o.o. i Stowarzyszenie PO PROSTU SPORT zwrócili się o pomoc w realizacji tego ogromnego przedsięwzięcia, główne pod kątem organizacji np. punktów kibicowskich. Proszę uprzejmie o wszelkie pomysły i propozycje z tym związane. 

 

msj

Nekrolog

12 listopada 2021 r. zmarła
śp. Grażyna Iwanicka
Cześć Jej pamięci!

Dyżur

 

Dyżur sołtysa: 15 bm. (poniedziałek) w godzinach od 16.00 do 17.00. Można będzie dokonać m.in. opłat z tytułu wywozu śmieci oraz należności podatkowych.

Grzybobranie

Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu i tekst „Lasy Państwowe DLA LASU, DLA LUDZI Grzybobranie leśnikami z 16 październik 2021 rozpoczęcie: godz. 9:00 zakończenie: ok. Składnica leśna W pobliżu parkingu leśnego w Krasnym Lesie (od parkingu leÅnego Krasnym droga astaltową dojscie bÄdzie oznaczone Zapewniamy: organizację konkursu na najlepszego grzybiarza nagrodami, spotkanie ze specjalistą Uniwersytetu Warminsko-Mazurskiego, który opowie grzybach, ognisko, prowiant prosimy zaabezpieczyć sobie we własnym zakresie! LISTANSIROT Nadleśnictwo Elblag GRZYBOBRANIE- Krasnym Lesiy #czaslas parking lesmy Krasnym Lesie Eiblag www lasy”

Sadzimy drzewka

Sadzimy drzewka

Rada sołecka planuje w tym roku posadzić kilka, kilkanaście drzewek. w zamyśle są drzewka owocowe koło świetlicy i ozdobne, w centrum wsi. są już nawet pierwsi sponsorzy, którzy zaoferowali swój wkład w ten projekt (Iwona Hirko,  Joanna Szramek, Katarzyna Babiel, Robert Iwanicki, Waldemar Gaik). Jeśli ktoś chciałby dołączyć do tej grupy z pomocą, byłoby cudownie. Zainteresowani mogą kontaktować się z sołtysem, Moniką Jarkiewicz, tel. 609 776 334 lub 601 912910. 

Festyn

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Serdecznie zapraszamy na PIKNIK POD JESIENNYM LIŚCIEM Dnia 9 października od godz. 14.00 przy świetlicy wiejskiej-w Suchaczu zapraszamy na spotkanie przy muzyce, ognisku W miłym towarzystwie. W programie występ zespołów Tolkmiczanki Sentyment oraz Sasa ponadto Jesienne warsztaty z liÅciem W tle mała gastronomia Zabawy dla dzieci dorosłych Organizatorzy 9S”

MDB znów zaprasza

MDB znów zaprasza

Nasza Mała Bezpłatna Biblioteczka (MDB) znów może świecić przykładem. Stało się tak dzięki Mateuszowi Kokłowskiemu, który uporządkował zbiory, robiąc uprzednio porządek wewnątrz i na zewnątrz kasety.

 

Dziękujemy!

2. miejsce Sasanek w Morągu

2. miejsce Sasanek w Morągu

Ogólnopolski Przegląd chórów, zespołów muzycznych i ludowych. Morąg, 2 października 2021 r.

 

Wyjazd pełen niepokoju, wielkiej niewiadomej i ... małego stresu. No nie powiem! Rzuciliśmy się na głęboką wodę; przegląd, ogólnopolski, chóry, zespoły muzyczne z dyrygentami, instruktorami, choreografami itd. A tu my... My z hobby, jakim jest wspólne muzykowanie i śpiew, który dopełnia nasze życie i codzienność. Wspaniali organizatorzy i ludzie, którzy chcieli podzielić się swoimi pasjami, śpiewem, muzyką a nawet tańcem. W przerwie, w oczekiwaniu na werdykt wraz z zespołem ludowym Łęgowianie, w holu teatru śpiewaliśmy ludowe piosenki. Inne zespoły, a nawet chóry śpiewali z nami "Hej z góry z góry, Mazury, Leszczyna, Lipka., itp.  Śpiew, taniec, muzyka i śmiech rozbrzmiewał po całym Mrągowskim Domu Kultury. Komisja podziękowała wszystkim serdecznie wręczając, kierownikom, instruktorom, dyrygentom zespołów i chórów dyplomy. Wbrew pozorom jak powiedziała nasza kierowniczka zespołu - Nie było tak źle. Zajęliśmy II miejsce!

 

Jolanta Hirko


Zobacz zdjęcia: Morąg 2021

Wygenerowano w sekund: 0.92
35,984,707 unikalne wizyty