Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Czerwiec 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Pierwsze wtym roku grzyby

Obraz może zawierać: jedzenie

Puchar Tolkmicka

Puchar Tolkmicka

Puchar Tolkmicka (w poprzednich latach Masfrost Cup) odbędzie się na wodach Zalewu Wiślanego w dniach 14-16 czerwca. Patronat nad regatami sprawuje burmistrz Tolkmicka. Są zaliczane do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego.  


W regatach mogą wziąć udział wyłącznie jednostki posiadające aktualny pomiar KWR. Planuje się podział na trzy grupy startowe. Jednak warunkiem rozegrania regat w każdej grupie jest zgłoszenie przynajmniej czterech jachtów. W przypadku gdy ich liczba będzie mniejsza, klasy zostaną połączone. Lista startowa wraz z podziałem znajdzie się na tablicy ogłoszeń w biurze regat 14 czerwca do godziny 20.30. Odbędzie się maksymalnie sześć wyścigów. Regaty będą ważne przy rozegraniu jednego. W sobotę odbędzie się pięć startów po „trójkącie” lub trasie „up and down” wyznaczonej pławami pneumatycznymi koloru jaskrawego. Natomiast w niedzielę – jeden wyścig długodystansowy po pławach nawigacyjnych. Start do wszystkich wyścigów odbywać się będzie pomiędzy statkiem Komisji a pławą pneumatyczną koloru jaskrawego w kierunku na wiatr. Procedura startowa pięciominutowa. W wynikach ostatecznych nie będą klasyfikowane jachty, które nie ukończyły żadnego wyścigu. Do regat można się zgłaszać elektronicznie na adres: tsiekierko@interia.pl lub osobiście w Biurze Regat (siedziba UKS Tolkmicko) 14 czerwca w godz. 16-20. Organizatorem zawodów jest UKS Tolkmicko, zaś portem Port Tolkmicko. Strona klubu: ukstolkmicko.pl

 

Więcej: Puchar Tolkmicka

Już za miesiąc!

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Lato tuż-tuż

Lato tuż-tuż

Dziś (13 bm.)  nad Suchaczem i okolicą przeszła dość gwałtowna burza. Nie było specjalnych wydarzeń z nią związanych. Tymczasem w sąsiednim kaliningradzkim obwodzie spadł grad o średnicy 1-3 cm. Taka pogoda nie rokuje nic złego. Przeciwnie. Kolejne dni mają być znów upalne. W końcu początek lata tuż-tuż:)

Malowanie

Malowanie

Dziś ctj. 10 czerwca 2019 r. ciąg dalszy akcji "Liść dębu" czyli malowanie śmietników jakie udało się zrobić Zbyszkowi Dużyńskiemu z resztek placu zabaw. Ekipa w składzie: Kasia, Marta, Monika, Piotrek, Radek i Tomek.

 

Zobacz zdjęcia: Malowanie śmietników 

Cyrk w Suchaczu

Cyrk Polonia w Suchaczu - plac przy świetlicy. Jedyny spektakl dziś tj. 9 bm. o godz. 15.00.

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, niebo, na zewnątrz i przyroda

Zlot

Zlot

Już dzisiaj czyli 8 bm. (sobota) około godz. 12.15 ponad 300 motorów przejedzie przez Suchacz. Jak co roku Sołtys z Radą Sołecką przygotowali niespodziankę dla uczestników XV Zlotu Motocyklowego w Tolkmicku. Zachęcamy  do obejrzenia tej parady wspaniałych maszyn. Zapraszamy do centrum Suchacza czyli w pobliże ronda. 


Zachęcam do robienia zdjęć i udziału w błyskawicznym konkursie fotograficznym pn. "Motory w Suchaczu". Fotki trzeba przysłać Messeanger'em (via FB) lub na adres: msj@post.pl

 

Festyn w Kadynach

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Tulipanowce

Tulipanowce

Tulipanowce. Ich ojczyzną jest Ameryka Północna, ale rosną i w Europie. Piękne okazy okazy spotkać można np. w Braniewie i w Suchaczu. Teraz to pora ich kwitnienia. Są cudne. Warto jeszcze wiedzieć, że w braniewskiej szkółce drzew i krzewów ozdobnych Lucjana Gursztyna wyselekcjonowno w 1995 roku tulipanowca pn. Edward Gursztyn (nazwa na pamiątkę założyciela firmy). Roślina ta jest do nabycia w tamtejszym zakładzie. Kosztuje około 370 zł.

 

msj

Wygenerowano w sekund: 0.19
28,246,153 unikalne wizyty