Suchacz.Eu - portal Sołectwa Suchacz


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

name

Content

Kalendarz

<< Maj 2021 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Reklama

Jeśli nie życzysz sobie aby jakiekolwiek dane w postaci obrazu lub tekstu były kojarzone z Twoją osobą możesz wystąpić za pośrednictwem poczty elektronicznej (msj@post.pl) lub telefonicznie (601 912910) o ich skasowanie. Zlecenie takie nie wymaga żadnego uzasadnienia.

Kosmiczny pociąg" Elona Muska nad Suchaczem!

Kosmiczny pociąg" Elona Muska nad Suchaczem!

11 maja b.r. ok. godz. 22.30 odbył się przelot ponad 50 stalelitów serii Starlink. Na nocnym niebie dziś było to widać znakomicie. Satelity podążały za sobą w jednej linii (!), co było zjawiskiem bardzo widowiskowym. 

 Starlink – telekomunikacyjny system satelitarny budowany przez amerykańską firmę SpaceX. System ma docelowo składać się z około 12 tys. satelitów umieszczonych na tzw. niskiej orbicie okołoziemskiej na trzech wysokościach – 340 km, 550 km oraz 1150 km nad Ziemią. Wikipedia Więcej o tym:
Uwaga! Przelot można obserwować także dziś tj. 12 maja br. ok. godz. 4.10.

Suchacxz ma swoje mistrzynie!

Suchacxz ma swoje mistrzynie!

Formacja Cheerleader Cadmans Junior podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych w Kielcach zdobyła Mistrzostwo Polski.

Wśród zwycięskiej drużyny nich były dwie suchaczanki Weronika Iwanicka i Oliwia Szatyło. Doskonały wynk i tytuły wicemistrzowskie zdobyły Weronika Iwanicka w duecie z Wiktorią Szałachowską. To wielki sukces, za który należą się ogromne gratulacje. Karierę dziewcząt suchaczanie śledzą od dłuższego czasu, w ich występy mieli niejednokrotnie oglądać na żywo, m.in. podczas Finałów wOŚP. Słowa uznania należą się trenerkom Julii Stelmach i Anecie Orłowskiej, które w elbląskim Centrum Tańca Cadmans przygotowują dziewczyny do występów.   

Więcej zdjęć na FB: TakaWieśSuchacz

 

msj

Dyżur

Dyżur

Dyżur sołtysa
13 bm. (czwartek), 17.00-18.00

w świetlicy wiejskiej. 
Będzie można dokonać opłat z tytułu podatków i wywozu śmieci.

Szepienia psów

Szepienia psów

Szczepienie psów przeciw wściekliźnie 8 maja br.
- Bogdaniec - godz. 13.30
- Suchacz - od 14.00 do 17.00 (przy świetlicy)
Koszt szczepienia: 30 zł.

Dzień Strazaka

Dzień Strazaka

Wszystkim druhnom i druhom, naszym dzielnym strażakom, przesyłamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Piotruś w obiektywie KP

Piotruś w obiektywie KP

"Piotruś", stawa na Zalewie Wiślanym jest częstym bohaterem naszych stron FB. Tym razem fota autorstwa Mistrza Krzysztofa Polaka. Zresztą ten facet robi dobre foty nie tylko stawom na Zalewie... Congrats za wielki talent! 

 

msj

Z Galerii Andrzeja Mleczki

Z Galerii Andrzeja Mleczki

Klub "Razem" już działa!

Klub "Razem" już działa!

 

Słowa uznania i podziękowań kierujemy Paniom z miejscowego Klubu Seniora "Razem" za porządki i uzupełnienia w naszej Małej Darmowej Bibliotece. Dzięki ogromne dla: Marii Łastowskiej, Jolanty Hirko, Doroty Gaik i Jadwigi Gaik.

Klub Seniora "Razem" powstał na bazie dawnego koła ERiI. Obecnie jest administrowany przez Dom Kultury w Tolkmicku, a siedzibą jest Świetlica Wiejska w Suchaczu. Radę Klubu stanowią: Eliza Stodolska (przewodniczaca), Dorota Gaik (zastępca), Andrzej Pęczkowski (skarbnik), Jadwiga Gaik i Jolanta Hirko (członkinie). Klub zachęca do wstępowania w jego szeregi wszystkich 55+.
msj

Zatrzymania w Suchaczu

Zatrzymania w Suchaczu

Pięć osób z północnej Polski zatrzymanych w związku ze skokiem na salon jubilerski w Lipsku w Niemczech - dowiedział się nieoficjalnie nasz reporter. Akcję przeprowadzili wspólnie funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Niewykluczone, że zatrzymani mogą mieć związek z grudniowym rabunkiem w Auchan w Gdańsku Karczemkach. Sposób ich działania był niemal identyczny.

 

Zatrzymani są mieszkańcami województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Zostali zatrzymani niedaleko Tolkmicka. Znaleziono przy nich łupy skradzione z salonu jubilerskiego w Lipsku. Były to naszyjniki, pierścionki, bransoletki i zegarki.

Morski Oddział Straż Graniczna potwierdził nieoficjalne ustalenia naszego reportera. Pod Tolkmickiem w akcji wzięli udział także policyjni kontrterroryści, gdyż funkcjonariusze mieli informację, że podejrzani mogą posiadać broń palną. Mężczyźni akurat prowadzili transakcję sprzedaży i kupna wyrobów jubilerskich za 600 tys. złotych.

W pomieszczeniach funkcjonariusze znaleźli kilkadziesiąt luksusowych zegarków, znaczne ilości biżuterii różnego rodzaju i inne wartościowe przedmioty. Zabezpieczono również między innymi cztery pistolety palne i gazowe oraz gotówkę w kwocie 214 tys. złotych i ponad 100 tys. euro. Wstępnie ustalono, że część zegarków została skradziona 20 kwietnia ze sklepu jubilerskiego w Lipsku w Niemczech. Napadu dokonano wtedy z pomocą kradzionego pojazdu, którym sprawcy sforsowali witrynę salonu, zabierając przedmioty na kwotę prawie trzech milionów złotych - poinformował komandor podporucznik Andrzej Juźwiak z Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

W zabezpieczonych przy posesji dwóch samochodach, należących do mężczyzn, funkcjonariusze ujawnili kilka kompletów tablic rejestracyjnych. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut paserstwa mienia znacznej wartości, co zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Trzem z nich dodatkowo zarzucono posiadanie broni bez zezwolenia, grozi za to do 5 lat więzienia – poinformował komisarz Michał Sienkiewicz z KWP Gdańsk. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty paserstwa, a gdański sąd aresztował ich na trzy miesiące. Śledczy cały czas pracują nad sprawą i ustalają, czy zatrzymani mają związek ze skokiem na salon jubilerski w Gdańsku Karczemkach. Oba te napady miały dużo ze sobą wspólnego.

Do centrum handlowego przy Petersstraße w Lipsku sprawcy dostali się w nocy, także taranując witrynę skradzioną wcześniej skodą. Potem błyskawicznie trzech sprawców rozbiło młotkiem gabloty z biżuterią. Łupy zapakowali do plecaków i uciekli. Na zewnątrz czekała skradziona mazda. Straty niemieccy policjanci oszacowali na 90 tysięcy euro.

 

Grzegorz Armatowski

 

 

 

Czytaj więcej: Akcja w Suchaczu

 

 

Źródło: Radio Gdańsk

 

Wygenerowano w sekund: 0.99
32,830,687 unikalne wizyty