Suchacz.Eu - portal Stowarzyszenia Suchacz TAKA Wieś


Nawigacja

Random Photo

Galerie zdjęć:

name

Content


Przetłumacz stronę


PayPal

Zegar

Pogoda

Kalendarz

<< Styczeń 2018 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Reklama

Serwis obejmuje miejscowości: Biała Leśniczówka, Bogdaniec, Brzezina, Chojnowo, Jagodno, Janówek, Kadyny, Kamionek Wielki, Kikoły, Łęcze, Nadbrzeże, Nowinka, Ostrogóra, Pagórki, Pęklewo, Połoniny, Pogrodzie, Przybyłowo, Przylesie, Rangóry, Suchacz, Święty Kamień, Tolkmicko, Wodynia, Wysoki Bór.

Spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych

W zawiązku z ogłoszonym otwartym konkursem ofert przez Zarząd Powiatu w Elblągu (nabór wniosków 10.01.-01.02.2018 r.) dla podmiotów niezaliczonych do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku na zadania z zakresu: 1. Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, 2. Wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, 3. Turystyki i krajoznawstwa. Starostwo Powiatowe w Elblągu informuje, że organizuje w dniu 18 stycznia 2018 r. godz. 13.00 w sala 402 Starostwa Powiatowego w Elblągu spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych zainteresowanych konkursem. Uczestnicy spotkania zapoznani zostaną m.in. z warunkami konkursu ofert, sposobem wypełnienia wniosku aplikacyjnego, prowadzeniem dokumentacji. Jednocześnie informuję, że dla zainteresowanych organizacji, w trakcie spotkania będzie możliwość konsultacji planowanych do złożenia projektów w ramach ogłoszonego konkursu.

26.Finał WOŚP-2018

26.Finał WOŚP-2018

26. Finał WOŚP za nami. Suchacz znów może pochwalić się rekordową zbiórką pieniędzy na wspieranie szlachetnej idei Orkiestry. Dzięki wolontariuszom, ludziom dobrej woli i licznym sponsorom, udało się zebrać 17.332,32 zł. 

 

Mieszkańcy Sołectwa Suchacz mogą być z siebie dumni. Szczególnie ci, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego wspólnego sukcesu. Popołudnie i wieczór 14 stycznia 2018 r. uczestnicy wspólnej zabawy zapamiętają na długo. Nie tylko ze względu na ilość zebranych pieniędzy, ale także na atrakcje, których było naprawdę sporo. Największą był chyba pokaz paralotni w wykonaniu pilota Macieja Seroki z Elbląskiej Grupy Paralotniowej. Przyciągnął wielu słuchaczy i może dlatego voucher na przelot motolotnią wylicytowano później za 1.250 zł. Do smakowitej atrakcji zaliczyć można licytację ponad 10-kilogramowego tortu ufundowanego przez elbląski hipermarket Carrefour. Wylicytowany został za 800 zł i następnie ... zjedzony przez wszystkich obecnych. Piękna pamiątka z aukcji w postaci ręcznie wykonanego przez mistrza kowalstwa Józefa Antczaka z Kadyn dzwonu "poszła" za 600 zł. To oryginalne i piękne dzieło sztuki metaloplastycznej powędrowało do innego województwa. Przedmiotów i fantów było ponad 100 i z ich sprzedaży do skarbony WOŚP trafiło ponad 9.000 zł. Prowadząca aukcję Marlena Szulc nie miała litości. Podgrzewała atmosferę tak, że doszło nawet do połamania młotka! Jak przystało na Orkiestrę, cała impreza miała stosowną oprawę artystyczną. Były występy dzieci z miejscowej szkoły i przedszkola, śpiewanie Tolkmiczanek i Sentymentu, popisy kabaretu Szuraki, recital Anny Jurczak i pokaz taneczny zespołu Cadmans. Dzieciarnia miała malowanie twarzy i włosów, loterię fantową, dmuchanie baloników, a wieczorem pokaz ratownictwa medycznego i przejażdżki samochodem strażackim. Dla dorosłych i dzieci był dobrze zaopatrzony bufet z pierogami, cepelinami, bigosem, zapiekankami i pysznymi domowymi ciastami. Z kolei tylko dla dorosłych był grzaniec pruski, mocny a jakże! Na zakończenie Światełko do Nieba. Piękny, kilkuminutowy pokaz fajerwerków, dzięki kilku sponsorom (Hanna Nowak, Małgorzata i Krzysztof Sobieszczańscy, Wiesław i Agnieszka Łęczyccy, Krzysztof Dwojak-Dworakowski,) można było porównać do noworocznego. Jednym słowem warto było być w Suchaczu i osobiście przeżyć wyjątkowe popołudnie i wieczór.

 

26. Finał WOŚP w Suchaczu wspierali: Antczak Małgorzata i Józef, Banaszek Karolina, Bednarska Ewa, Bernecki Piotr, Białowąs Iwona i Ryszard, Bogalecka Klaudia, Chamczyk Dorota, Charyton Joanna, Częścik Maria, Ćwikliński Artur, Dec Bogumiła, Dworakowski Krzysztof, Dymek Sławomir, Florek Katarzyna i Jacek, Gaik Waldemar, Grabowska-Gitlin Danuta, Grzebiela Jolanta, Hirko Iwona, Hirko Jolanta, Iwanicka Kamila, Iwko Barbara, Jadczuk Renata, Jarkiewicz Monika, Jarkiewicz Sylwester, Jastrzębska Katarzyna, Jażdżyk Włodzimierz, Jurczak Anna, Kisiel Milena, Kłusewicz Elżbieta i Andrzej, Koczorowski Artur, Kordowska Hanna, Kowalska Wiesława, Kraśniańska Małgorzata, Lebioda Dorota, Literska Helena, Madeja Małgorzata, Nowaczyk Urszula, Nowak Hanna, Nieliwodzki Jerzy, Osińska Bożenna, Paliborek Edward, Paliborek Maria, Perucki Piotr, Pęczkowska Iwona, Piątkowscy Anna i Piotr, Pietrasik Maja, Piotrowska Janina, Pokropska Wiesława, Puk Adam, Puk Krystyna, Puk Wiesław, Rogowska Katarzyna, Rojek Karolina, Rokicka Bożena, Rossochacki Romuald, Rynkiewicz Dorota, Sekuła Beata, Sekuła Elżbieta, Seroka Maciej, Simińska Aleksandra, Skowrońska Katarzyna, Słodownik Lech, Sobieszczańscy Małgorzata i Krzysztof, Sobieszczańska Honorata, Sowińska Wiesława, Stodolska Eliza, Szulc Marlena, Wesołowska Agnieszka, Wesołowski Szymon, Wiącek Aleksandra, Wiącek Jerzy, Wiącek Krzysztof, Wierzbicka Iwona, Zagalski Artur, Zagalski Ryszard, Zięba Aleksandra. 

 

Partnerzy: Hipermarket Carrefour, Elbląska Grupa Paralotniowa, Teatr Dramatyczny im. A. Sewruka w Elblągu, Srebrny Dzwon Hotel SPA, Hotel Elbląg, Hotel Młyn Aqua SPA Elbląg, Stajnia Lipnik, Stanica Wodna Nadbrzeże, Szkoła Tańca Cadmans, Calypso Fitness Club Elbląg, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, Ochotnicza Straż Pożarna w Tolkmicku oraz liczni dostarczyciele fantów na aukcję i loterię. Organizatorzy:Rada Sołectwa Suchacz, NSPiOP w Suchaczu, Zespół śpiewaczy Sasanki, KERiI w Suchaczu, Koło Gospodyń Wiejskich w Suchaczu i Radiostacja SSTW. 

 

Wolontariusze i kwoty zebranych przez nich pieniędzy: Karolina Jastrzębska (1394,89 zł), Natalia Broda (1048,34 zł), Antonina Płyta (740,01 zł), Ignacy Bernecki (632,86 zł), Wiktoria Sekuła (541,51 zł), Paulina Turska (382,42 zł), Karolina Rogowska (370,79 zł), Justyna Gołębiowska (331,23 zł), Milena Stokłos (396,16 zł).  Razem uzbierali  5.610,06 zł.

 

Zobacz 225 zdjęć: WOŚP-2018

Zobacz Film z licytacji: Licytacja vouchera na przelot motoparalotnią

Prace leśne

Prace leśne

Z uwagi na rozpoczęte dziś (16 stycznia) prace leśne zamknięty został ruch pieszy i rowerowy na wewnętrznej drodze asfaltowej biegnącej z parkingu leśnego w Krasnym Lesie w kierunku Jagodnika. Utrudnienia potrwają maksymalnie do końca lutego.


Droga będzie nieczynna ze względu na prowadzoną w jej bezpośrednim sąsiedztwie wycinkę drzew i związanym z nią ryzykiem wypadku. Droga na odcinku prowadzonych prac zostanie wyraźnie oznaczona. Rozpoczęte prace leśne to tak zwane cięcia rębne, których celem – oprócz pozyskania drewna – jest doprowadzenie do powstania nowego lasu. Dzięki nowoczesnym, zrównoważonym metodom gospodarowania, możemy w miejsce wyciętych drzew przywrócić las zgodny z panującymi w tym miejscu warunkami przyrodniczymi, między innymi stosując naturalne odnowienie. W przyszłości będzie tu rósł las dębowo-bukowy. Przypominamy, że droga przy której prowadzone są prace, to wewnętrzna droga leśna, na której obowiązuje między innymi zakaz wjazdu dla pojazdów silnikowych. Poruszając się taką drogą zawsze należy zachować ostrożność ze względu na możliwość spotkania na niej maszyn leśnych oraz samochodów z drewnem i samochodów służby leśnej. Ze względów bezpieczeństwa prosimy także o stosowanie się do poleceń służby leśnej oraz pracowników Zakładu Usług Leśnych, realizujących prace. 
Prowadzone prace nie obejmują swoim zasięgiem trasy szlaku rowerowego Green Velo. Za utrudnienia przepraszamy. 
     

Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg

Latawce 26. Finału WOŚP

Latawce 26. Finału WOŚP

Latawce są motywem graficznym 26. Finału WOŚP. Dlatego też dzieci ze świetlicy zrobiły piękne kolorowe latawce. Pytanie jest takie: Pod czyim okiem dzieciarnia dokonała tych cudów? Oczywiście, że animatorką zajęć była znana i lubiana Marlena Szulc. Wykonane latawce zostaną teraz wykorzystane do dekoracji świetlicy.

 

msj

Koronkowe serduszko

Koronkowe serduszko

Kolejna perełka, serduszko  home made by Kasia Florek na licytację podczas 26. Finału WOŚP. Koronkowe cudeńko! Warto więc zarezerwować sobie czas na udział w 26. Finale WOŚP w Suchaczu, w tym na udział w aukcji. Fantów jest bardzo dużo i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. 

Aukcja już wkrótce

Aukcja już wkrótce

Piękny metalowy dzwon wykonany przez Józefa Antczaka z Kadyn, przeznaczony na licytację podczas 26. Finału WOŚP. Doskonała robota! Ciekawe w czyje ręce trafi to prawdziwe dzieło sztuki kowalskiej? Przedmiotów i fantów jest sporo i warto przygotować się na aukcję. 14 bm. będzie znakomita okazja do jakiegoś porządnego zakupu, a jednocześnie wsparcia idei WOŚP. 

Nekrolog

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 8.01.2018 r. zmarł przeżywszy lat 70

 
śp. Jarosław Sławek Hirko
 

 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się wystawieniem Zmarłego w kościele w Suchaczu w dniu 12 stycznia 2018 r. o godz. 09.30.

Msza święta żałobna odprawiona będzie o godz. 10.00, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego do miejsca wiecznego spoczynku

na Cmentarzu Komunalnym Dębica w Elblągu przy Starym Domu Pogrzebowym.

Autobus podstawiony będzie przy kościele w Suchaczu, po mszy świętej. 

 

O czym powiadamia pogrążona w smutku Rodzina 

Konkurs bożonarodzeniowy rozstrzygnięty

Konkurs bożonarodzeniowy rozstrzygnięty

Są już wyniki konkursu na najładniejszą bożonarodzeniową dekorację siedliska w sołectwie Suchacz.

 

Jednomyślnie zwyciężyła dekoracja rodziny Jadczuków z al. Radości. Gratulacje i słowa uznania za kreatywność i dobry smak. Słowa uznania należą się także wyróżnionym siedliskom: Państwa Justyny i Krzysztofa Lachowiczów, Państwa Katarzyny i Jacka Florków, Państwa Izabeli i Franciszka Koszników, Państwa Grażyny i Ryszarda Dudków, Państwa Barbary i  Jana Mellerów i Państwa Hanny i Heinza Kreifelds oraz Państwa Wiesławy i Jana Pokropskich. 

 

 

msj

Nekrolog

2 stycznia 2018 roku zmarł

Franciszek Huczek

Cześć Jego pamięci! 

Wygenerowano w sekund: 0.48
24,135,086 unikalne wizyty